Skip to main content

Kontenery zakryte i odkryte to specjalne kontenery, służące do gromadzenia, a następnie wywożenia z placu budowy gruzu oraz innych odpadów budowlanych.

Niezależnie do tego, czy będą one kontenerami odkrytymi, pełnić będą tę samą funkcję, a także charakteryzować się będą podobnymi cechami fizycznymi. Zakryte posiadać będą dodatkowo górną pokrywę, chroniącą przed wrzucaniem do nich innego rodzaju odpadów przez osoby do tego niepowołane, i na tym polegać będzie główna różnica. A jakie inne cechy tego typu kontenerów możemy wyróżnić?

Wszechstronność

Kontenery występują nie tylko w postaci zamkniętej lub otwartej, lecz także w różnych rozmiarach. Dlatego mogą być stosowane do zbierania odpadów z domów jednorodzinnych, hoteli czy urzędów.

Wytrzymałość

Kolejną cechą omawianych kontenerów jest ich wytrzymałość. Wykonane zostały bowiem z bardzo trwałych materiałów, przede wszystkim stali, w tym stali:

  • nierdzewnej
  • trudnościeralnej
  • ocynkowanej
  • czarnej

Dodatkowo są cynkowane ogniowo, dzięki czemu stają się odporne na korozję oraz uszkodzenia. Odporność na uszkodzenia wzmacniają również bardzo mocno wytłoczenia boków o dużej głębokości, a gładkość powierzchni utrudnia przyklejanie się śmieci.

Łatwość obsługi

Ponadto kontenery na odpady komunalne to urządzenia niezwykle łatwe w obsłudze.

Jeśli wybierzemy wersję zakrytą, także nie musimy się martwić: ciężar pokrywy jest bowiem równoważony sprężynami, a pochylenie boków zapewnia łatwiejszy rozładunek. Nie musimy również podtrzymywać półotwartej pokrywy, dzięki specjalnemu mechanizmowi. Do utrzymywania ich w czystości służy otwór spustowy, zamykany nakrętką. Dzięki odpowiedniej ilości uchwytów, kontenery współpracują z różnymi systemami rozładunku.

Kiedy już podejmiemy decyzję, czy wolimy kontener otwarty czy zamknięty, zastanówmy się, jaka jego wielkość będzie nam potrzebna. Ważne będzie także jego umiejscowienie i zajmowana przestrzeń. Specjaliści pomogą nam podjąć odpowiednią decyzję.