Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
Kontener podstawiamy w 24h!

Kontenery na odpady wielkogabarytowe

Kontenery na odpady wielkogabarytowe przeznaczone są do składowania wszelkiego rodzaju mebli, w tym łóżek, wersalek, sof, stołów, krzeseł czy szafek. Ponadto mogą się w nich znaleźć także materace, wykładziny podłogowe, a także drzwi i ramy okienne. Pojemniki te pomieszczą także wanny i zlewozmywaki oraz wszelkiego rodzaju panele, deski, rury i inne długie bądź niewymiarowe elementy. Warto też pamiętać, że do odpadów wielkogabarytowych można zaliczyć również dużych rozmiarów zabawki. Podobnie jest z rowerami i pozostałym sprzętem sportowym o większych wymiarach.

Kontenery na meble i inne przedmioty o dużych gabarytach znajdą Państwo w ofercie SAWO Gruz. W ramach naszych usług nie tylko podstawiamy pojemniki do samodzielnego wywozu odpadów, ale i sami zapewniamy ich odbiór. Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania zachęcamy do kontaktu.

Co nie należy do odpadów wielkogabarytowych?

W kontenerze na odpady wielkogabarytowe nie może się znaleźć żaden sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie oraz świetlówki. Przedmioty tego typu mają bowiem swoje specjalne miejsca zbiórki. Innego składowania wymaga też azbest, eternit i wełna mineralna. Podobna sytuacja jest również z opakowaniami po farbach, lakierach oraz substancjach uznawanych powszechnie za niebezpieczne. Ponadto z odpadami wielkogabarytowymi nie mogą być mieszane opony i odpady biodegradalne, czyli wszelkiego rodzaju trawy, krzewy czy kłącza.