Kontenery na papę – Łódź i okolice

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Papa to materiał często stosowany do wykonywania przeciwwilgociowych i przeciwwodnych izolacji budynków. Po zakończeniu prac zwykle pozostaje jej pewna ilość. Chcą Państwo pozbyć się papy odpadowej w legalny i bezpieczny sposób? Zapraszamy do kontaktu. Podstawiamy kontenery na papę w Łodzi i okolicach. Oferujemy big bagi oraz kontenery o pojemności od 2 do 10 m3. Nasze usługi kierujemy zarówno do Klientów firmowych, jak i indywidualnych.

Dlaczego warto zamówić kontener na papę?

Papę wytwarza się w procesie nasączania wkładki nośnej (z włókna szklanego, poliestrowego lub tektury) masą asfaltową lub smołową. Z tego powodu odpady z tego materiału mogą wydzielać związki niebezpieczne dla środowiska i są kłopotliwe w zagospodarowaniu – nie mogą być składowane z innymi odpadami (nie tylko komunalnymi, ale nawet budowlanymi), a w większości gmin nie można oddać ich większej ilości do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jeśli więc chcą Państwo pozbyć się dużej ilości odpadów z papy, najlepszym wyjściem będzie właśnie zamówienie kontenera.

Dlaczego wywóz papy jest droższy niż innych odpadów?

Na cenę podstawienia kontenera składa się kilka rzeczy, takich jak jego pojemność, odległość, na jaką trzeba go przetransportować, czy koszty utylizacji umieszczonych w nim odpadów. Na wyższą cenę wywozu papy wpływa głównie ten ostatni czynnik – koszt utylizacji tego materiału na składowisku jest znacznie wyższy niż w przypadku innych odpadów. Z tego powodu także usługa podstawienia kontenera na papę jest droższa niż wywóz czystego gruzu, materiałów izolacyjnych czy odpadów zmieszanych.