Kontenery na gruz – Rzgów

Fragmenty betonu i cegieł, kawałki ceramiki i porcelany, usunięte tynki, płyty gipsowo-kartonowe czy siatki montażowe – wszystkie te odpady zalicza się do gruzu. Nie wolno ich wyrzucać do zwykłego śmietnika, ponieważ nie są one odpadami komunalnymi. Co zatem z nimi zrobić? Można się ich pozbyć, korzystając z usług specjalistycznych firm, takich jak nasza. Oferujemy kontenery na gruz w Rzgowie i okolicach. Zapewniamy kontenery stalowe o pojemności od 2 do 8 m3 oraz worki big bag o objętości 1 m3. Dzięki tak szerokiej ofercie mogą Państwo wybrać pojemnik na odpady budowlane dopasowany do swoich potrzeb.

Kiedy trzeba mieć pozwolenie na postawienie kontenera?

W niektórych przypadkach konieczne jest uzyskanie zgody na posadowienie kontenera. Najpierw wymieńmy jednak sytuacje, w których nie jest ona wymagana. Uzyskania pozwolenia nie wymaga postawienie kontenera na własnej posesji. Sytuacja wygląda inaczej w wypadku nieruchomości wspólnej. Chcąc postawić kontener na gruz w Rzgowie lub okolicznej miejscowości na przykład na parkingu pod blokiem, niezbędne jest uzyskanie zgody od wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej.

Innych formalności trzeba dopełnić, gdy kontener ma być postawiony na drodze lub chodniku publicznym albo pasie zieleni odgradzającym chodnik od drogi. W takim przypadku konieczne jest uzyskanie zgody zarządcy terenu: urzędu miasta, gminy, powiatowego lub wojewódzkiego. Warto mieć na uwadze, że na decyzję urzędników trzeba poczekać nawet kilka tygodni, więc dokumenty należy złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem. Ponadto za każdy dzień postoju kontenera na terenie publicznym trzeba zwykle uiścić niewielką opłatę.