Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
Kontener podstawiamy w 24h!

Wybór kontenera

Wybór odpowiedniego kontenera do wywozu gruzu jest sprawą bardzo ważną. Zamówienie zbyt dużego kontenera będzie wiązało się ze zwiększeniem kosztów dzierżawy, natomiast ustawienie zbyt małego kontenera skutkuje zwiększeniem częstotliwości wywozu oraz utrudnieniami na placu budowy. W zasadzie każda firma korzysta z nieco innych kontenerów, natomiast zasadniczo poszczególne ich typy są do siebie zbliżone.

Dwa czynniki są bardzo istotne przy wyborze właściwego kontenera na śmieci pobudowlane: konstrukcja oraz pojemność.

Pod względem konstrukcji kontenery dzieli się na zakryte o odkryte, natomiast jeśli chodzi o wielkość kontenerów, to tutaj różnorodność jest znacznie większa. Poniżej prezentujemy przegląd najpopularniejszych typów kontenerów.

Zajmujemy się kompleksowym usuwaniem wszelkiego rodzaju gruzu, odpadów budowlanych i poremontowych.

Sawo Gruz najtaniej podstawia kontenery na:

 • Wywóz odpadów budowlanych
 • Wywóz odpadów remontowych
 • Wywóz gruzu
 • Zmieszane odpady betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia
 • Wywóz ziemi
 • Wywóz odpadów zielonych: liści, gałęzi, trawy
 • Wywóz materiałów izolacyjnych, folii
 • Wywóz styropianu
 • Wywóz Karton Gips
 • Wywóz odpadów wielkogabarytowych (np. stare meble, kartony)
 • Wywóz drewna
 • Wywóz Papy, Azbestu

Kontenery na śmieci – profesjonalna segregacja odpadów w Łodzi

Nasza firma oferuje Państwu profesjonalną segregację odpadów przy użyciu odpowiednich kontenerów na śmieci. Zapewnimy Państwu dostawę odpowiedniego kontenera na odpady spośród szerokiej oferty dostępnych kontenerów, w tym m.in.:

 • kontenerów na odpady wielkogabarytowe,
 • kontenerów na gruz,
 • worków na gruz, w tym worków Big Bag.

Rzetelnie doradzimy Państwu wybór właściwego kontenera na gruz, aby segregacja i wywóz odpadów z Państwa posesji przebiegły sprawnie i z poszanowaniem Państwa ekonomicznych interesów. Dajemy Państwu pewność punktualnego podstawienia kontenera oraz jego wymiany, aby zapewnić płynny wywóz odpadów. Oferujemy również usługi załadunku śmieci u Klienta. Nasze usługi dostosowujemy do bieżących potrzeb Klienta w zakresie wywozu odpadów, z uwzględnieniem specyfiki śmieci. Naszą ofertę kierujemy do firm komercyjnych i komunalnych, a także do Klientów instytucjonalnych oraz indywidualnych z Łodzi oraz okolicznych miejscowości.

Najpopularniejsze kontenery:

worek

Worek Big Bag na gruz o pojemności 1m3

Wywóz papy, azbestu

Kontener odkryty o pojemności 2m3
Typ Mulda
Ze względu na niewielką pojemność idealnie nadaje się do wywozu kontenerowego gruzu i odpadów budowlanych (powstającego na przykład przy remontach; drewno, tworzywa gruz, makulatura, folia, stare meble, ale także do składowania ziemi oraz innych materiałów sypkich, kontener zajmuje niewiele miejsca można go ustawić np: pod klatką lub na chodniku pod blokiem czy kamienicą, przywożony jest przez małe auto dostawcze.

Zajmujemy się zleceniami jednorazowymi dla klientów indywidualnych, małych firm remontowo-budowlanych, a także dla dużych firm, które realizują największe inwestycje na terenie województwa łódzkiego.

Kontener odkryty o pojemności 3m3
Typ Mulda
Ze względu na niewielką pojemność idealnie nadaje się do wywozu kontenerowego gruzu i odpadów budowlanych (powstającego na przykład przy remontach; drewno, tworzywa gruz, makulatura, folia, stare meble, ale także do składowania ziemi oraz innych materiałów sypkich, kontener zajmuje nie wiele miejsca można go ustawić np: pod klatką lub na chodniku pod blokiem czy kamienicą, przywożony jest przez małe auto dostawcze.

SAWO Recykling prowadzi wywóz gruzu, odpadów budowlanych i papy. Proponujemy kontenerowy wywóz gruzu lub wywóz przy zastosowaniu wywrotek 25 ton.

Kontener odkryty o pojemności 3m3
Ze względu na niewielką pojemność, nadaje się do wywozu kontenerowego gruzu (powstającego na przykład przy remontach), ale także do składowania ziemi oraz innych materiałów sypkich.

Kompleksowe usługi z zakresu wywozu gruzu oraz odpadów budowlanych i poremontowych to specjalność firmy Sawo Recykling

Kontener odkryty o pojemności 5m3
Ze względu na niewielką pojemność, nadaje się do wywozu kontenerowego gruzu (powstającego na przykład przy remontach), ale także do składowania ziemi oraz innych materiałów sypkich.

Wywóz zmieszanych odpadów betonu, gruzu ceglanego, odpadowych

Kontener odkryty o pojemności 6m3
Służy głównie do składowania odpadów komunalnych i gruzu, ale można w nim także zorganizować kontenerowy wywóz papy, o ile oczywiście jej ilość nie będzie zbyt duża.

Wywóz zmieszanych odpadów betonu, gruzu ceglanego, odpadowych

Kontener odkryty o pojemności 7m3
Tego rodzaju kontenery służą przede wszystkim do składowania i wywozu gruzu oraz odpadów komunalnych.

Kontenery i pojemniki na gruz

Kontener odkryty o pojemności 8m3
Przeznaczony do składowania i wywozu gruzu, wywozu odpadów budowlanych, wywozu papy, piasku, ziemi i innych materiałów sypkich.

kontenery na śmieci

Kontener odkryty o pojemności 20m3
Przeznaczony do składowania odpadów pobudowlanych, gruzu.

kontenery na śmieci

Kontener odkryty o pojemności 34m3
Służący do składowania i wywozu odpadów pobudowlanych, papy oraz wielkogabarytowych odpadów komunalnych, a także lekkich (gabarytowych) odpadów organicznych: kory, większych gałęzi, liści.

W naszej ofercie znajdą Państwo także prasokontenery służące do wywozu sprasowanej makulatury, folii, odpadów tworzywowych i papierowych (czystych).

Oczywiście powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich możliwości – to tylko najbardziej powszechnie stosowane typy kontenerów. Różnią się one od siebie konstrukcją, dlatego nie we wszystkich dopuszcza się przewożenie odpadów sypkich lub wielkogabarytowych. Prasokontenery są dodatkowo urządzeniami dość wrażliwymi na zanieczyszczenia, dlatego nie nadają się do wywozu brudnych odpadów papierowych, np. tapet lub opakowań po produktach sypkich.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek problemy z wyborem właściwego kontenera, prosimy o kontakt z naszymi ekspertami – pomożemy w wyborze odpowiedniej konstrukcji i pojemności kontenera z naszej oferty, a także zaproponujemy dostosowany do Państwa wymagań harmonogram odbiorów.