Pon. – Pt. 8:00 – 16:00
Kontener podstawiamy w 24h!

Kontener na gruz

Kontener na gruz powinien być nieodzownym elementem każdego placu budowy. Pojemnik ten umożliwia bowiem składowanie oraz utylizację odpadów budowlanych i poremontowych zgodnie z unormowaniami polskiego prawa. Należy bowiem pamiętać, że za wrzucanie gruzu po trochu do zsypu lub za podrzucanie go na tzw. dzikie wysypiska śmieci grozi wysoka kara finansowa. Chcąc pozbyć się go w sposób prawidłowy, najlepiej jest skorzystać z usług firmy zajmującej się utylizacją odpadów. Drugą opcją jest wynajem kontenerów i samodzielny wywóz gruzu na legalne wysypisko śmieci.

W ramach naszych usług oferujemy Państwu kontenery na gruz zarówno czysty, jak i zmieszany. Dostępne są one w różnych wymiarach, przy czym standardowymi modelami są pojemniki pozwalające na składowanie 3-30m3 odpadów. Jeżeli natomiast potrzebują Państwo usunąć niewielką ilość zanieczyszczeń, polecamy worki na gruz. W przypadku dodatkowych pytań dotyczących oferty zapraszamy do kontaktu.

Pojemniki na gruz czysty a zmieszany?

Pojemniki na gruz czysty przeznaczone są do utylizacji odpadów betonowych i ceglanych z niewielką zawartością ceramiki, w tym m.in. pokruszonej glazury i kafli. Kontenery te nadają się również do składowania drobnych ilości piasku, kamieni, muru, tynku i dachówki. Jeżeli natomiast chodzi o pojemniki na gruz zmieszany, to w nich, oprócz wszystkich wymienionych wcześniej odpadów, może znaleźć się do 5% innych nieczystości. Zaliczają się do nich m.in. mało zabrudzone folie malarskie, butelki typu PET oraz opakowania szklane i po chemii budowlanej. Ponadto do kontenerów na gruz zmieszany można wrzucić także profile metalowe oraz resztki złomu i tworzyw sztucznych.

Serdecznie zachęcamy Państwa do selektywnej zbiórki odpadów, która jest bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego. Przypominamy przy tym, że wywóz czystego gruzu jest rozwiązaniem o wiele tańszym niż usuwanie odpadów zmieszanych.