Skip to main content

Właściciele punktów usługowych, domów mieszkalnych i działek letniskowych raz na jakiś czas decydują się na nowo zaaranżować swój ogród. Często wiąże się to z generowaniem sporych ilości ziemi, z którą nie ma co zrobić. Ziemia jest odpadem, któremu można nadać nowe życie. Używa się jej do wielu prac budowlanych. Dlatego jej wywóz należy zlecić wyspecjalizowanej firmie.

Kontener na wywóz ziemi

Jeśli ziemi nie będzie zbyt wiele, firma podstawi nam specjalny kontener, wyglądający jak kontener na gruz. To właśnie do niego powinniśmy przerzucić ziemię, której chcemy się pozbyć. W ustalonym terminie lub po naszym telefonie pracownicy firmy odbiorą od nas pełny kontener, a jeśli będziemy tego potrzebować – podstawią drugi. Ważne jest to, by do kontenera na ziemię usuwać tylko ziemię. Gruz powinniśmy wyrzucić do odrębnego pojemnika.

Samochód samozaładowczy

Zdarza się jednak, że ziemi do wywiezienia jest naprawdę dużo. Dzieje się tak np. w przypadku trudnych działek, gdzie przed budową trzeba je odpowiednio wyrównać. W tym przypadku zamawianie kilku kontenerów nie opłaca się. Zdecydowanie lepszym wyborem jest wynajęcie auta samowyładowczego, popularnie zwanego wywrotką. Samochód posiada specjalny mechanizm, dzięki któremu ziemię ładuje się na niego szybko, bezpiecznie i bez wysiłku. Po dowiezieniu ziemi na składowisko wywrotka po prostu wysypuje w kilka minut. Zamówienie wywrotki jest też dobrym pomysłem, jeśli na teren prac budowalnych trudno jest wjechać, gdyż grunt jest rozjeżdżony przez maszyny budowalne. Wywrotki są stworzone  do poruszania się w takich warunkach, nie ma więc obaw, że załadowany ziemią samochód utknie na naszej posesji. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy lepszym wyborem jest wywrotka, czy wywóz kontenerowy, najlepiej poradźmy się doświadczonej firmy świadczącej usługi wywozu odpadów budowlanych. Wybierze ona dla nas najkorzystniejsze rozwiązanie.