Skip to main content

Planujesz remont i nie do końca wiesz, co zrobić z gruzem, który Ci po nim zostanie? A może już rozpocząłeś prace remontowe i musisz zrobić porządek z nagromadzonymi odpadami? Choć mogłoby się wydawać, że gruz budowlany, podobnie jak inne śmieci, można wyrzucić do zwykłego kosza, nie wolno tego robić. Najpierw należy zgromadzić go w odpowiedni sposób, po czym skorzystać z usług firmy zajmującej się wywozem odpadów budowlanych.

Wywóz odpadów budowlanych realizowany przez profesjonalistów

Jako firma mająca wieloletnie doświadczenie w branży posiadamy właściwe zaplecze techniczne w postaci kontenerów na odpady, pozwalające nam na prawidłową realizację świadczonych przez nas usług. Dysponujemy kontenerami dopasowanymi do wywozu rozmaitych materiałów, do których należy między innymi:

  • ziemia,
  • papa,
  • odpady budowlane,
  • odpady zielone,
  • styropian,
  • drewno.

Składowanie gruzu i jego wywóz

Należy przy tym podkreślić, że istotne jest nie tylko prawidłowe wywiezienie gruzu, ale i jego przechowywanie. Właśnie dlatego kluczowe znaczenie ma zamówienie specjalnych kontenerów na gruz, w których można gromadzić opisywane odpady budowlane. Dobrze to zrobić przed rozpoczęciem prac budowlanych – po to, by nie narażać siebie, swoich bliskich i sąsiadów na niebezpieczeństwo.

Kiedy dostarczony wcześniej kontener na gruz zostanie zapełniony, należy zamówić usługę jego wywiezienia. Na tym etapie konieczne jest sprawdzenie, czy w zgromadzonych odpadach nie znalazły się inne odpady, uznawane za niebezpieczne – przykładem takich śmieci jest papa i eternit. Wskazane materiały powinny być przechowywane, a następnie wywożone w specjalny sposób. Jeśli okaże się, że mają Państwo takie odpady i nie wiedzą, co należy z nimi zrobić, chętnie podpowiemy, jak rozwiązać powstały problem.