Skip to main content

Aby ułatwić sobie usuwanie gruzu podczas prac remontowych, budowlanych czy rozbiórkowych, warto zdecydować się na wynajem kontenera. Występują one jednak w wielu rodzajach. Oprócz klasycznych kontenerów na gruz dostępne są także tak zwane muldy. Czym się one między sobą różnią?

Niewielkie kontenery o dużych możliwościach

Muldy to kontenery stalowe o niedużych rozmiarach, które są doskonałym zamiennikiem dla klasycznych kontenerów, gdy problemem jest ograniczona przestrzeń. Dzięki niewielkim gabarytom bez problemu mieszczą się na niedużych podwórkach czy pod balkonem. Są także świetnym wyborem w sytuacji, gdy problemem jest wąski wjazd – mogą być przetransportowane małym samochodem dostawczym.

Kontenery typu mulda dostępne są w różnych wersjach. Mogą być symetryczne lub asymetryczne. Zazwyczaj mają ściętą jedną lub dwie burty, co ułatwia załadunek odpadów. Muldy mogą być również otwarte lub zamknięte. Te drugie stosuje się do przechowywania odpadów, które mogą być składowane wyłącznie w pojemnikach zamkniętych, a także w miejscach, w których istnieje ryzyko wrzucenia odpadów przez osoby postronne.

Muldy dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy klient może wybrać pojemnik na gruz dopasowany do swoich potrzeb. Najmniejsze kontenery tego typu, zwane mini, mają pojemność 1,5 m3. Doskonale sprawdzają się podczas niewielkich remontów domów i mieszkań. Największe muldy mają pojemność nawet kilkunastu m3. Chętnie korzystają z nich między innymi firmy budowlane.

Jeśli chcesz zamówić wywóz gruzu w Łodzi lub okolicach, skontaktuj się z nami. Oferujemy zarówno klasyczne kontenery, jak i muldy w wielu pojemnościach. Napisz lub zadzwoń do nas i powiedz, jakie prace planujesz, a dobierzemy kontener, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Dostarczymy go w wybrane miejsce, a następnie odbierzemy i zutylizujemy odpady w odpowiedni sposób.