Skip to main content

Zamówienie kontenera to najlepszy sposób na pozbycie się gruzu po remoncie czy odpadów zielonych po wiosennych porządkach. Pojemniki te dostępne są jednak w wielu rodzajach. Różnią się nie tylko pojemnością, ale także konstrukcją – mogą być otwarte lub zamknięte. Jakie są zalety zamykanych kontenerów na odpady i kiedy warto zdecydować się na ich wynajem?

Dodatkowa ochrona przed czynnikami atmosferycznymi

Do pozbywania się odpadów powstałych w wyniku prac budowlanych i remontowych stosuje się zwykle kontenery otwarte, nazywane także odkrytymi. Dzięki otwartej konstrukcji można w nich bez problemu umieścić odpady o większych rozmiarach, takie jak duże kawałki gruzu czy gabaryty. Zamykane kontenery wyposażone są dodatkowo w górną pokrywę z klapami, która zapewnia skuteczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Ta właściwość sprawia, że są bardziej praktyczne w przypadku niektórych odpadów.

Zamykane kontenery chronią przed wiatrem. Dzięki temu nadają się do przechowywania materiałów sypkich oraz na tyle lekkich, że mogłyby zostać porwane przez wiatr, takich jak styropian, zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się na placu budowy. Kontenery o zamkniętej konstrukcji chronią również przed deszczem. Dzięki temu zapobiegają powstawaniu błota. Poza tym zamykane kontenery świetnie sprawdzają się do składowania odpadów komunalnych, ponieważ zapobiegają wydobywaniu się nieprzyjemnych zapachów.

Chcesz zamówić kontener na odpady w Aleksandrowie Łódzkim lub okolicach, ale nie potrafisz zdecydować, czy lepszym wyborem będzie pojemnik otwarty czy zamknięty? Skontaktuj się z nami i przedstaw nam szczegółowe informacje na temat prowadzonych prac, a dobierzemy kontener, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. W ustalonym terminie podstawimy pojemnik w wybrane przez Ciebie miejsce, a gdy zapełnisz go odpadami, odbierzemy go i zadbamy o odpowiednią utylizację odpadów.