Skip to main content

Wybór odpowiedniego pojemnika dedykowanego do składowania odpadów budowlanych, takich jak m.in. gruz to bardzo ważna decyzja. Zastosowane rozwiązanie wpływa bowiem na komfort pracy, płynność remontu, a nawet na zmniejszenie kosztów całego procesu. Jedną z najpopularniejszych opcji, jaką można zastosować są wysokiej jakości worki typu Big Bag. Co jednak zrobić, jeśli rozwiązanie to okazuje się niewystarczające? Temat ten omawiamy w naszym artykule. 

Worki typu Big Bag – co warto wiedzieć?

Worki typu Big Bag są świetnym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w czasie budowy, jak i podczas remontu. Do ich zalet należy m.in.: 

  • wysoka jakość, która sprawia, że można wykorzystać je zarówno w przypadku śmieci wielkogabarytowych, jak i mniejszych, ale kłopotliwych odpadów,  
  • wytrzymałość, związana z wysoką klasą materiałów, które zostały użyte do ich wykonania (np. polipropylen o wysokiej gramaturze), 
  • odporność na uszkodzenia i możliwość kontaktu z ostrymi, nierównymi krawędziami,   
  • duża pojemność, która sięga 1m³ i umożliwia porządkowanie odpadów na bieżąco, 
  • wygodna konstrukcja obejmująca m.in. płaskie dno, które zapewnia stabilność i łatwość napełniania, a także mocne uchwyty, ułatwiające przenoszenie. 

Niestety zdarza się, że mimo wszystkich tych zalet worki Big Bag okazują się niewystarczające. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?  

Jakie kontenery warto wybrać?

W sytuacji, gdy przeprowadzamy remont na większą skalę, doskonałym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie kontenerów. Jeśli szukasz rozwiązań tego typu, sprawdź naszą ofertę. Jako firma dbająca o zaspokajanie potrzeb naszych klientów, proponujemy szeroki wybór kontenerów, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Można wykorzystać je m.in. do wywozu odpadów budowlanych, odpadów remontowych, gruzu, ziemi, odpadów zielonych (liści, gałęzi, trawy), materiałów izolacyjnych, folii, styropianu, odpadów wielkogabarytowych (np. mebli, kartonów), czy drewna.  

Propozycje, które polecamy to m.in.:

  • kontener odkryty o pojemności 2m³, który wyróżnia się niewielkimi wymiarami, ale zachowuje dużą pojemność; propozycja ta świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przejścia są niewielkie i zatłoczone,  
  • kontener odkryty o pojemności 5m³, który dedykowany jest do gromadzenia gruzu, ziemi i innych materiałów sypkich,
  • kontener odkryty o pojemności 7m³, który może pomieścić większa ilość odpadów,   
  • kontener odkryty o pojemności 20m³, który jest przeznaczony do składowania odpadów pobudowlanych i gruzu,
  • kontener odkryty o pojemności 34m³ służący do składowania i wywozu odpadów pobudowlanych, papy oraz wielkogabarytowych odpadów komunalnych, a także lekkich (gabarytowych) odpadów organicznych: kory, większych gałęzi, liści.