Skip to main content

Zarówno budowa, jak i remont to przedsięwzięcia, które wiążą się z wytwarzaniem dużej ilości odpadów budowlanych, takich jak gruz. Zgodnie z prawem materiały tego typu muszą zostać odpowiednio zabezpieczone i przekazane do właściwych punktów odbioru. Aby sprostać wszystkim procedurom, ważne jest wykorzystanie odpowiednich pojemników, które umożliwiają bezpieczne gromadzenie odpadów. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań są kontenery. Nie jest to jednak jedyna dostępna opcja. Jakie inne rozwiązania można zastosować? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

W jaki sposób gromadzić gruz?

Jak już wspomnieliśmy, jednym z najczęściej wykorzystywanych pojemników, umożliwiających gromadzenie gruzu, są kontenery. Propozycje te łączą w sobie wiele ważnych zalet, takich jak solidne wykonanie, maksymalna trwałość, odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także możliwość wykorzystywania ich o każdej porze roku. Dodatkowo w naszej ofercie dostępne są pojemniki, które można dopasować do aktualnych potrzeb pod względem m.in. rozmiarów, rodzaju, czy konstrukcji. 

Co ważne, kontenery mogą służyć do gromadzenia różnych odpadów – począwszy od gruzu, przez konary drzewa, aż po odpady plastikowe. Skorzystanie z tego rozwiązania pozwala usprawnić proces budowy i sprawia, że transport niepotrzebnych materiałów przebiega dużo łatwiej i szybciej.  

Worki Big Bag – dlaczego warto z nich skorzystać?

Kolejnym, bardzo popularnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się na placu budowy lub w miejscu remontu są worki typu Big Bag. To wysokiej jakości propozycje, które sprawdzą się zarówno w przypadku śmieci wielkogabarytowych, jak i mniejszych, ale kłopotliwych odpadów, które wymagają użycia odpowiedniego pojemnika.

Dostępne w naszej ofercie worki typu Big Bag są wykonane z najwyższej klasy materiałów, takich jak polipropylen o wysokiej gramaturze. To sprawia, że nie ulegają uszkodzeniu i świetnie sprawdzają się w przypadku ostrych, nierównych elementów. Ich zaletą jest także duża pojemność, która sięga 1m³ i umożliwia porządkowanie odpadów na bieżąco. Worki typu Big Bag posiadają także płaskie dno, które zapewnia im stabilność i umożliwia łatwe napełnianie i opróżnianie ich wnętrza. Są też wyposażone w mocne uchwyty, ułatwiające przenoszenie. 

Do zalet worków typu Big Bag, które znajdują się w naszej ofercie zaliczamy także:

  • możliwość wygodnego przechowywania (zajmują niewiele miejsca) i wykorzystywania, gdy jest to konieczne,
  • wygodną formę, która sprawdzi się przy pracach o różnym nasileniu,
  • niewielkie wymiary, które sprawiają, że rozwiązanie to sprawdzi się tam, gdzie standardowe kontenery nie mogą zostać umieszczone.