Skip to main content

Wynajem kontenera to świetny sposób na pozbycie się gruzu po budowie, remoncie czy rozbiórce. Przed skorzystaniem z tej usługi warto się jednak znaleźć dla niego odpowiednie miejsce – dzięki temu usuwanie odpadów będzie przebiegało szybko i sprawnie. Gdzie postawić kontener na gruz, aby mieć do niego łatwy dostęp?

Jak wybrać najlepsze miejsce postawienia kontenera?

Kontenery na gruz dostarczane są przez specjalistyczne firmy, takie jak nasza, za pomocą samochodów ciężarowych. W związku z tym musisz zapewnić odpowiedni dojazd dla takiego pojazdu. Upewnij się, że droga dojazdowa jest wystarczająco szeroka, utwardzona i pozbawiona przeszkód utrudniających manewrowanie.

Kontener najlepiej jest ustawić jak najbliżej miejsca powstawania odpadów. Pozwoli to uniknąć „spacerów” z ciężkimi workami gruzu czy „wycieczek” z taczką. Jednocześnie pojemnik na gruz nie powinien blokować dostępu do posesji czy innych obiektów oraz utrudniać ruchu drogowego.

Zwróć również uwagę na bezpieczeństwo użytkowania kontenera. Teren, na którym ma być posadowiony, powinien być utwardzony, stabilny i suchy. Należy unikać ustawiania kontenera na obszarach stromych, narażonych na zalewanie i silny wiatr.

Gdzie można postawić kontener na gruz?

Kontener na gruz można postawić niemal wszędzie. Aby zrobić to na własnej posesji, nie potrzeba pozwolenia. Dobrym miejscem na ustawienie pojemnika będzie podjazd lub parking przy domu. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych przed posadowieniem kontenera muszą uzyskać zgodę właściciela gruntu: wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni.

W przypadku braku miejsca na posesji własnej lub wspólnej kontener można postawić na drodze publicznej, części chodnika publicznego lub w pasie zieleni. Wcześniej trzeba jednak uzyskać pozwolenie od właściwego organu: urzędu miasta, gminy, zarządu powiatu lub województwa, w zależności od tego, do kogo należy dany teren.