Skip to main content

Ekologia to przede wszystkim segregacja domowych śmieci, ale nie tylko. To również umiejętne obchodzenie się z odpadami budowlanymi i poprzemysłowymi.

Co zrobić z odpadami styropianowymi?

Pudełka styropianowe, pochodzące z nowo kupionego sprzętu AGD można wyrzucić do osiedlowego śmietnika, do kontenera w kolorze żółtym.

Styropian pobudowlany zabrudzony jest innymi materiałami, na przykład cementem, dlatego należy pozbyć się go z terenu prac w odmienny sposób.

Nasza firma oferuje wywóz tego typu odpadów. Dysponujemy specjalnymi kontenerami z wytrzymałych materiałów, takich jak stal. Kontenery są one odporne na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Aby skorzystać z naszych usług, wystarczy skontaktować się z naszą firmą i ustalić termin wywozu odpadów.

Jak wykorzystuje się odpady z płyt gipsowych?

Odpady z płyt gipsowych to kolejny rodzaj odpadów budowlanych.

Coraz częściej płyty gipsowe recyklinguje się i pozyskuje z nich cenne surowce, na przykład oddzielając papieru od proszku. Tego typu odpady wykorzystuje się również  jako materiał do produkcji nowych płyt. Mogą służyć ponownie jako luźne sufity podwieszane.

Alternatywą dla oddania resztek materiałów budowlanych do recyklingu jest ich odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, działającego na terenie każdej gminy.

Jeśli nie dysponuje się własnym transportem, usługę taką można zlecić także nam, podobnie, jak w przypadku odpadów styropianowych.

Pomożemy również pozbyć się gruzu betonowego i ceglanego, pobitych szyb, ram okiennych, tapet oraz wykładzin.

Ekologia oznacza dbałość o nasze najbliższe otoczenie i właściwe postępowanie z odpadami.

Nie wystarczy jednak wiedzieć, co robić z domowymi śmieciami. Należy także zapoznać się ze sposobami gospodarowania odpadami pobudowlanymi, które w równej mierze stanowią zagrożenie dla środowiska.