Skip to main content

Gruz jest odpadowym materiałem budowlanym, który powstaje przede wszystkim z pokruszonego betonu i potłuczonej ceramiki budowlanej. Jego źródłem są najczęściej rozbiórki i remonty. Nie wolno go wyrzucać do standardowych kontenerów na śmieci, co więc należy z nim zrobić? W przypadku placów budowy sprawa jest prosta – zamawiamy kontener. Jednak postawienie kontenera przed domem lub blokiem jest zazwyczaj niemożliwe. W takiej sytuacji można skorzystać z metody wywozu gruzu w Big Bagach.

 

Wywóz gruzu w Big Bagach. Dla kogo?

Big bag to transportowe opakowanie zbiorcze, przyjmujące postać elastycznego kontenera i przypominające swoim wyglądem większy worek. Służy do przechowywania i transportu towarów sypkich i granulowanych. Wywóz gruzu w big bagach to doskonałe rozwiązanie dla osób fizycznych, indywidualnie przeprowadzających niewielkie prace remontowe. Big bag na gruz sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na kontener lub w przypadku przestrzeni o ograniczonym dostępie. Taka sytuacja ma miejsce na przykład przy wąskiej zabudowie. Usługę wywozu gruzu w Big Bagach warto zamówić w firmie prywatnej ze względu na szybką realizację zamówienia i dogodny czas odbioru worka. To również rozwiązanie wygodne, ponieważ nie trzeba się martwić dźwiganiem Big Baga – wszystkim zajmą się specjaliści.

 

Jak użytkować worki na gruz typu Big Bag?

Worki na gruz typu Big Bag są funkcjonalne, ergonomiczne i trwałe. Można je dostosować do indywidualnych potrzeb i wybrać worek o odpowiedniej nośności, konstrukcji, wymiarach i rodzaju tkaniny. W przypadku gruzu można zdecydować się na tkaninę niepowlekaną. Big Bag jednak odpowiednio spełni swoją funkcję tylko wówczas, gdy będziemy przestrzegać ogólnie przyjętych zasadach jego użytkowania. Przede wszystkim:

 

  • Wywóz gruzu w workach nie obejmuje takich odpadów, jak odpady komunalne, elektryczne, elektroniczne, niebezpieczne, z ostrymi krawędziami oraz środki chemiczne i azbest. Oprócz gruzu do Big Baga można wrzucać inne odpady budowlane i poremontowe, takie jak folie, styropian czy tworzywa sztuczne.
  • Wywóz gruzu w Big Bagach może się odbywać tylko i wyłącznie przy pomocy specjalistycznych maszyn i urządzeń transportowych, których konstrukcja jest do tego przystosowana.
  • W trakcie manewrowania Big Bagiem zachowujemy szczególną ostrożność i nie dopuszczamy do jego kontaktu z ostrymi przedmiotami.
  • Napełnionego worka nie przesuwamy po podłożu.
  • Nie można przekraczać dopuszczalnej ładowności Big Baga.
  • Worki z gruzem przechowujemy w pomieszczeniach zadaszonych, nie dopuszczając do ich bezpośredniego kontaktu z gruntem.
  • Nie użytkujemy Big Baga w temperaturze niższej niż -10 stopni Celsjusza, ponieważ może on wówczas utracić swoje parametry wytrzymałościowe.