Skip to main content

Wynajem kontenera na gruz to najlepsze rozwiązanie podczas budowy, rozbiórki czy większego remontu. W ten sposób można w odpowiedni sposób gromadzić i przechowywać odpady (również te o dużych gabarytach), a następnie zamówić ich sprawny wywóz. Kontenery dostępne są w wielu różnych pojemnościach, dzięki czemu można wybrać pojemnik dostosowany do indywidualnych potrzeb. Wyróżniają się one stosowną trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też nawet przy pełnym załadunku ciężkimi przedmiotami są w stanie wytrzymać naprężenia. Warto jednak odpowiednio zabezpieczyć kontener z gruzem, zarówno podczas użytkowania go w miejscu realizowanych prac, jak i na czas transportu. Więcej wskazówek na ten temat w dalszej części naszego wpisu.

Wybór odpowiedniego kontenera

Pierwszą istotną kwestią jest wybór odpowiedniego kontenera, a dokładniej jego pojemności. Dlatego też warto określić wcześniej, jaka będzie ilość gruzu. Wynajem zbyt dużego kontenera będzie zbędnym wydatkiem, natomiast za mały będzie wiązał się z koniecznością częstszego wywożenia odpadów, co także może być problematyczne.

Kolejna istotna kwestia to ewentualne pozwolenia na ustawienie kontenera. Jeśli prace wykonywane są na prywatnym terenie, nie potrzebujesz żadnego pozwolenia. Wystarczy jedynie zamówić kontener i ustawić go w miejscu umożliwiającym swobodny dostęp do niego. Pozwolenie jest konieczne wówczas, gdy pojemnik ma być ustawiony na terenie nieruchomości wspólnej, np. na osiedlowej uliczce, przy bloku lub kamienicy. Jeśli masz wątpliwości, czy i gdzie dokonać zgłoszenia, poproś o pomoc pracowników firmy specjalizującej się w wynajmie kontenerów.

Gdzie ustawić kontener i jak przygotować teren?

Niewskazane jest ustawienia kontenerów na gruz na miękkich powierzchniach, które mogłyby zapadać się pod ciężarem dużego pojazdu z pojemnikiem. Podłoże musi być stabilne, a dodatkowo należy zredukować jakiekolwiek odchyły od płaszczyzny poziomej, aby ograniczyć ryzyko przewrócenia kontenera. Jeśli istnieje taka konieczność, wskazane jest zastosowanie specjalnych podkładem w celu stabilizacji podłoża.

Miejsce ustawienia kontenera powinno być wcześniej wyznaczone. W przypadku wjazdu na ogrodzony teren posesji należy sprawdzić, czy szerokość bramy umożliwia swobodny wjazd samochodu używanego do wywozu kontenera.

Załadunek kontenera na gruz

Podczas załadunku kontenera należy upewnić się, czy wnętrze pojemnika jest wypełnione na odpowiednim poziomie. Odpady budowlane często mają nieregularny kształt, dlatego istotne jest ich umiejętne ładowanie i kontrolowanie, czy gromadzone materiały są ułożone w odpowiedni sposób, aby nie miały możliwości wypaść z kontenera podczas transportu.

Kontener nie powinien być nadmiernie przepełniony, a odpady nie mogą wystawać poza obręb ścian pojemnika.

Wywóz kontenera na gruz

Po załadunku kontenera należy skorzystać z usług firm, które specjalizują się w kontenerowym wywozie odpadów. W niektórych przypadkach istnieje konieczność dodatkowego zabezpieczenia pojemnika specjalnymi pasami transportowymi lub siatkami mocującymi, których celem jest utrzymanie zawartości we wnętrzu kontenera nawet podczas dynamicznej jazdy.

Usługi z zakresu wywozu odpadów budowlanych oraz wynajmu kontenerów zapewnia nasza firma. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.