Skip to main content

Każdy, kto kiedykolwiek przeprowadzał generalny remont, zdaje sobie sprawę, że wiąże się on z dużą ilością brudu, pyłu i gruzu. Jednak, w jaki sposób się ich pozbyć, aby remont postępował szybko i bez problemów? Istnieje kilka możliwości, jednak do niewielkich, domowych remontów najlepsze będą solidne worki na gruz, które dodatkowo ograniczają pylenie. Zapoznaj się z artykułem, aby poznać ciekawe rozwiązania, które warto wprowadzić w życie podczas remontowania domu.

Czy worki na gruz faktycznie pomagają w ograniczeniu pylenia?

Jednym z lepszych zakupów, aby ułatwić sobie remont, będzie worek przeznaczony do przechowywania i wyrzucania gruzu. W sklepach napotkamy duży wybór różnych modeli, jednak nasz wybór zależy głównie od tego, jakie materiały będą w nich przechowywane. Zupełnie inne będą pasować do gruzu czy resztek cegieł, a jeszcze inne do płyt kartonowych. Oczywistym jest, że nie należy kierować się jedynie ceną. Bardzo popularne są worki na gruz typu “big bag” z otwarciem na górze. Gdy akurat gruz pozostaje na wyższych kondygnacjach, można go usunąć za pomocą zsypu, do którego warto przyczepić big bag. Jeśli szczelnie przywiążemy rękaw wokół otworu zsypowego unikniemy, tak niepożądanego, pylenia. Dużym plusem big baga jest też rękaw i otwór na dole, dzięki czemu wygodniej wysypiemy gruz do kruszarki lub na wysypisku śmieci.

O czym pamiętać przy zamawianiu big baga?

Jeśli korzystamy z usług zewnętrznej firmy, która odbiera od nas poremontowe odpady, pamiętajmy, aby nie przeciążać worków. Ciężarówka, która odbierze big bagi z gruzem musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby podjechać i zabrać odpady. W czasie przenoszenia nazbyt napełnionych worków, big bag może pęknąć, zniszczyć, a co najgorsze, stworzyć niebezpieczną sytuację dla pobliskich osób.