Skip to main content

Zazwyczaj kontenery na śmieci służą do wywozu wielu typów odpadów. Są dużą pomocą w dziedzinie utrzymania czystości nie tylko dla osób prywatnych, ale też przedsiębiorstw i osiedli mieszkaniowych. Obecnie można kupić nie tylko sam kontener, ale wraz z nim usługę wywozu śmieci. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem takiego kontenera na przykład do swojego domu lub pracy, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

Kiedy kontener na śmieci będzie niezbędny?

W wielu przypadkach zakup kontenera będzie bardzo istotny, na przykład przy pracach remontowych i budowlanych. Za pomocą kontenerów można łatwo składować odpady budowlane, takie jak pokruszone dachówki, cegły, styropian i niepotrzebny gruz. Po remoncie kontener na śmieci będzie dobrym miejscem do wyrzucenia gabarytowych odpadów i zbędnych już mebli. Warto zamówić kontener przed planowaniem porządków na działkach i umieścić tam odpady zielone pozostałe po czyszczeniu terenu.

Jaki kontener na odpady wybrać – z klapą czy bez?

Wybór na rynku jest bardzo duży, ale pod względem materiałowym możemy wybierać pomiędzy kontenerami plastikowymi oraz wykonanymi z metalu. Modele plastikowe są dobrym wyborem, jeśli zależy nam na dużej trwałości i odporności na promieniowanie UV i substancje chemiczne. Z kolei blaszane egzemplarze są odporne na uszkodzenia mechaniczne i dobrze się sprawdzą, jeśli potrzebujemy zgromadzić na przykład zalegający gruz. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem kontenera z klapą, lub bez niej, weźmy pod uwagę, co będzie się w środku znajdować. Jeśli planujemy wyrzucanie lekkich materiałów, wybierzmy kontener z pokrywą, w ten sposób folie malarskie czy cienkie kartony nie będą wywiewane przed wywozem. Z kolei ciężkie śmieci w rodzaju ziemi czy gruzu bez problemu mogą leżeć w kontenerach odkrytych.