Skip to main content

Gruz zaliczany jest do grupy odpadów budowlanych oraz remontowych, które musimy w odpowiedni sposób zabezpieczyć i usunąć z terenu budowy. Ma to związek z jego niekorzystnym wpływem na stan środowiska naturalnego. Obowiązujące obecnie przepisy nie zezwalają na wyrzucenie odpadów budowlanych i remontowych do pojemników na odpady komunalne. Wyjaśniamy, jak pozbyć się gruzu i uniknąć kary finansowej.

Co zrobić z gruzem?

Gruz to jeden z odpadów, które wymagają odpowiedniego postępowania w celu m.in. ograniczenia ich niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne. Podczas każdego remontu oraz budowy, a także procesu rozbiórki lub wyburzania budynków mamy do czynienia ze znaczną ilością gruzu. Zaliczamy do niego m.in. pokruszone cegły i pustaki, elementy betonu, a także ceramikę. Co zrobić z gruzem? Najlepszym z dostępnych rozwiązań, jest wynajem kontenera na gruz, od firmy zajmującej się wywozem i recyklingiem odpadów. Dzięki korzystaniu z usług naszej firmy unikną Państwo problemów, które związane są z samodzielnym wywozem gruzu np. do punktu zbiórki, a także bałaganu na terenie posesji. Jeżeli ilość gruzu jest niewielka, to alternatywnym rozwiązaniem jest zamówienie pojemników Big bag, które mogą pomieścić około 8 worków na gruz o pojemności 120 litrów.

Dlaczego warto wynająć kontener na gruz?

Wynajem kontenera na gruz, który po zapełnieniu zostanie przez nas odebrany oraz poddany recyklingowi, ma liczne zalety. Można w ten sposób uniknąć problemów związanych ze składowaniem odpadów budowlanych i remontowych na terenie posesji, a także od razu właściwie je zabezpieczyć, dzięki czemu zadbamy o czystość otoczenia. Co więcej, właściwe postępowanie z gruzem oraz innymi odpadami budowlanymi i remontowymi pozwala chronić środowisko naturalne i uniknąć konsekwencji związanych z ich wyrzuceniem do pojemników na odpady komunalne lub wywiezieniem na dzikie wysypisko śmieci. Świadczymy usługi z zakresu wynajmu kontenerów i worków na gruz typu Big bag oraz wywozu różnego rodzaju odpadów na terenie Łodzi i okolic. Zapewniamy profesjonalną obsługę logistyczną każdego zlecenia, dbając o to, aby byli Państwo w pełni usatysfakcjonowani współpracą z naszą firmą.