Skip to main content

Firm zajmujących się wywozem gruzu jest wiele. Dobrze jest wiedzieć, na co powinniśmy zwracać uwagę, by zaoszczędzić sobie późniejszego stresu.

Co należy brać pod uwagę, wybierając firmę odbierającą gruz?

Jeśli planujemy generalny remont, to powinniśmy się zastanowić nad tym ile mniej więcej gruzu powstanie i jakiego rodzaju będą to odpady — czy będzie to gruz czysty, czy zmieszany z folią, butelkami po farbach, wełną mineralną, styropianem? Od ilości gruzu i jego rodzaju będzie zależało to, jaki rodzaj pojemnika na gruz będzie nam potrzebny. Za czysty gruz powinniśmy też zapłacić mniej. Powinniśmy też zwrócić uwagę na ilość miejsca, którą możemy przeznaczyć na postawienie kontenera. Jeśli nie mamy go za wiele, to zwróćmy uwagę na to, czy firma dysponuje mniejszymi kontenerami, które łatwiej jest ustawić na mniejszej przestrzeni np. pod blokiem. Możemy też zdecydować się na worki na gruz, jeśli poremontowego gruzu nie będzie za wiele. Przy wyborze firmy wywożącej gruz powinniśmy też zwrócić uwagę na czas realizacji zamówienia. Dobre firmy dostarczają pojemniki na gruz w ciągu 24 godzin. Tyle samo powinniśmy czekać na odbiór gruzu. Nie zawsze dobrze wyliczymy ilość gruzu, dlatego dowiedzmy się, ile czasu zajmie formie podstawienie dodatkowego kontenera, jeśli zajdzie taka konieczność.

Co należy wiedzieć o firmie wywożącej gruz?

Powinniśmy sprawdzić, ile zapłacimy za wywóz gruzu oraz za wynajęcie pojemnika na gruz lub kontenera i porównać ceny w różnych firm ze sobą. Poza ceną za usługę zwróćmy też uwagę na inne ważne aspekty. Sprawdźmy, czy wywożony gruz będzie poddany recyklingowi. Jest to ważne, aby wybierać przedsiębiorstwa, które odpowiedzialnie traktują wywóz odpadów i dbają o środowisko naturalne. Sprawdźmy więc, czy firma ma pozwolenia na utylizację i wywóz śmieci. Dobrym pomysłem jest też, sprawdzenie ile aut posiada firma. Jeśli będzie ich niewiele, to może się okazać, że czas realizacji zamówienia się wydłuży. Zwróćmy też uwagę na typy pojazdów, zwłaszcza jeśli do naszej posesji prowadzi wąski wjazd, to niezbędny może się okazać mniej standardowy samochód. Sprawdźmy też, jaką formę płatności za usługi akceptuje dana firma oraz czy wystawia niezbędne dokumenty przy odbiorze odpadów.