Skip to main content

Kontener na gruz to nieodłączny element prac remontowych, budowlanych i rozbiórkowych. Można w nim umieścić wszystkie odpady, których nie można wyrzucić do zwykłych koszy na śmieci. Istnieje wiele rodzajów kontenerów na gruz, różniących się między sobą pojemnością i konstrukcją. Które z nich są wybierane najczęściej?

Kontener na większe prace budowlane

Podczas generalnego remontu mieszkania, obejmującego modernizację poszczególnych instalacji czy zmianę układu pomieszczeń, powstaje duża ilość odpadów w postaci kawałków cegieł, betonu, tynku, ceramiki czy armatury. Klienci prowadzący generalny remont mieszkania decydują się najczęściej na kontenery o pojemności 7 m3. Dzięki temu, że charakteryzują się znaczną objętością, można w nich bez problemu umieścić wszystkie odpady powstające podczas prac.

Kontener na mniejsze prace budowlane

Większość osób przeprowadza generalny remont raz na kilkanaście lat. Znacznie częstsze są niewielkie remonty, które generują znacznie mniej odpadów. Do pozbycia się niewielkiej ilości gruzu świetnie sprawdzają się worki big bag. To kontenery elastyczne o pojemności 1 m3, które stanowią doskonałą alternatywę dla swoich stalowych odpowiedników. Zajmują mało miejsca, dzięki czemu można je ustawić właściwie wszędzie, a jednocześnie są bardzo pojemne.

Konstrukcja kontenera

Kontenery różnią się między sobą nie tylko pojemnością, ale także konstrukcją. Wyróżnia się kontenery otwarte (bez pokrywy) oraz zamknięte (z pokrywą). Do pozbywania się gruzu wybierane są najczęściej te pierwsze. Kontenery z pokrywą poleca się w przypadku odpadów nasiąkliwych, zwiększające swoją masę po kontakcie z wodą, oraz lekkich, takich jak folie i styropian, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Interesuje Cię wywóz gruzu w Zgierzu lub okolicach, ale nie wiesz, na jaki kontener się zdecydować? Skontaktuj się z nami i powiedz nam, jakie prace zamierzasz przeprowadzić, a pomożemy Ci dobrać pojemnik idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.