Skip to main content

Rękawy zsypowe to konstrukcje przydatne podczas renowacji budynku w sytuacji usuwania gruzu i materiałów poremontowych z wyższych kondygnacji i pomieszczeń. Dzięki nim ograniczane jest zapylenie w miejscu pracy, co wypływa pozytywnie na bezpieczeństwo i zdrowie osób zatrudnionych przy budowie.

Niestety podczas renowacji powstaje wiele pyłu, który przedostając się do płuc, może wpływać na rozwój chronicznych chorób układu oddechowego. Rękawy zsypowe chronią przed nadmiernym zapyleniem pomieszczeń oraz umożliwiają zsyp gruzu bezpośrednio do kontenera.

Ponadto remont z wykorzystaniem rękawów zsypowych staje się wydajniejszy, lżejszy, szybszy, co niejednokrotnie przy większych pracach budowlanych może generować znaczne oszczędności. Istnieją firmy, które w korzystnej cenie wynajmują rękawy zsypowe oraz kontenery na gruz w konkurencyjnych cenach z możliwością bezpłatnego odbioru materiałów.

Jak zainstalować rękaw zsypowy?

Rękaw zsypowy jest zbudowany z odpornego na uszkodzenia i jednocześnie lekkiego polietylenu PE-HD. Składa się z segmentów, dlatego można dowolnie modyfikować długość rękawa i dopasowywać go do wysokości kondygnacji. To konstrukcja na tyle elastyczna, że montuje się ją pionowo, przytwierdzając do okien lub rusztowań albo poziomo na stropach, w zależności od jakości dostępu do miejsca pracy.

Rękawy zsypowe są konstrukcjami wytrzymałymi, które stabilizuje się z wykorzystaniem łańcuchów. Pierwszy segment rękawa zsypowego wyprofilowany jest tak, by ułatwiać wsypywanie do niego urobku. Kolejne segmenty mogą posiadać różną szerokość w zależności od zapotrzebowania i są łączone za pomocą karabińczyków. Koniec konstrukcji wyposażony jest w lej, który umożliwia zsyp gruzu nawet do taczki. Rękaw można wykorzystywać do transportu nie tylko gruzu, ale i zboża piasku czy węgla.

Rękawy zsypowe usprawniają pracę oraz stwarzają komfortowe warunki osobom przeprowadzającym remont. Są uniwersalne i chętnie korzystają z nich osoby prywatne podczas naprawy domków jednorodzinnych, jak i więksi przedsiębiorcy budowlani.