Skip to main content

Kontenery typu MULDA to szczególny rodzaj kontenerów na gruz, idealnie nadających się do niewielkich przejść, chodników i uliczek, na przykład w kamienicach. Mogą zostać dowiezione pod bloki i balkony za pomocą małego samochodu dostawczego. Nie zajmują dużo miejsca i są niesamowicie zwrotne. Co jeszcze warto o nich widzieć?

O MULDACH ogólnie

Kontenery typu MULDA to kontenery metalowe, dostosowane do  bramowego systemu załadunku. Ich pojemność waha się w zakresie od 1,3 m3 do 10 m3.

Przeznaczone są przede wszystkim do składowania i transportu odpadów komunalnych, a także złomu, gruzu i odpadów przemysłowych. Mogą być symetryczne i asymetryczne, otwarte lub z klapami.

MULDY zamknięte

MULDY zamknięte przeznaczone są do przewozu odpadów, przeznaczonych wyłącznie do przechowywania w pojemnikach zamkniętych.

Składają się z dwóch lub czterech klap otwierających, haku lub uchwytu oraz bocznych sworzni, służących do mocowania lin. Dokładne gabaryty takich kontenerów, a także kolor powłoki malarskiej, jaką zostaną pokryte, zależeć będą od wymagań klienta.

MULDY otwarte

MULDY otwarte doskonale nadawać się będą do przewozu śmieci oraz odpadów budowlanych. Charakteryzują się wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją, dzięki której możliwe staje się magazynowanie znacznych ciężarów. Podobnie, jak muldy zamknięte, posiadają hak lub uchwyt oraz boczne sworznie, służące do mocowania lin.

Rozmiary

Rozmiary kontenerów typu MULDA to przede wszystkim kontenery małe i średnie.

Te o pojemności 3m3 służą także do składowania sypkich materiałów, takich jak ziemia, o pojemności 5m3 najlepiej nadawać się będą do przechowania lekkich odpadów na terenie placu budowy:

  • styropianu
  • folii
  • makulatury

MULDY o pojemności o pojemności 7m3 mogą posłużyć do wywozu papy, a o pojemności 8m3 najczęściej wykorzystują firmy budowlane.

W przypadku, gdy MULDY okażą się zbyt małe, wynajmijmy duże kontenery typu LV o pojemności 14m3 oraz 36m3, przeznaczone do wielkogabarytowych odpadów komunalnych i lekkich odpadów organicznych, liści i gałęzi.