Niektóre prace budowlane przeprowadzane są w trudno dostępnych miejscach, w których ciężko ustawić kontener. Z kolei noszenie odpadów do oddalonego kontenera jest kłopotliwe ze względu na ich często drobną postać lub duży ciężar. Podpowiemy ci, jak rozwiązać ten problem.
Wszystkie remonty i przebudowy to sytuacje utrudniające codzienne życie, dlatego zazwyczaj każdy chce jak najszybciej zakończyć prace i pozbyć się po niej wszystkich pozostałości. Jeśli obawiasz się, że nie ustawisz kontenera tuż przy miejscu pracy, bo jest tam zbyt mało przestrzeni, pamiętaj, że kontenery są dostępne w różnych rozmiarach. Być może nie trzeba zamawiać dużego kontenera, a lepiej będzie zamówić mały kontener, a po jego wypełnieniu zamówić kolejny mały? Najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z pracownikiem firmy zajmującej się kontenerowym wywozem odpadów i poradzisz się, jaki pojemnik wybrać. Może w ogóle nie potrzebujesz dużego kontenera na śmieci, tylko wystarczy ci najmniejszy?
Jaką wielkość mają najmniejsze kontenery?
Kontenery mogą mieć różną konstrukcję i wielkość. Dostępne są już od 2 m³. Ważne, abyś powiadomił pracownika o rodzaju odpadów, jakie zamierzasz składować. Do niektórych produktów (na przykład lekkich takich jak folie, papiery) wynajmuje się pojemniki z pokrywą. W przypadku mniejszych prac budowlanych zamawia się worki big-bag z poręcznymi uchwytami, które można zawiesić, kiedy na podłodze nie ma miejsca. Worki mają wielkość 1 m³.
Gdzie można ustawić kontener?
Wybór miejsca na postawienie kontenera musi być zgodne z obowiązującymi przepisami. Na własnym terenie można je stawiać w dowolnym miejscu. Jeśli jednak chcesz go postawić na terenie wspólnym, na przykład parking lub plac przed blokiem, koniecznie musisz to zgłosić właścicielowi budynku. Prawdopodobnie będzie trzeba złożyć wniosek do wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Jeśli chcesz postawić kontener w uliczce, skwerze czy pasie zieleni, konieczne będzie złożenie wniosku do urzędu gminy lub urzędu miejskiego.