Skip to main content

W zależności od charakteru i wielkości prowadzonej działalności firmy wyposażają swoją flotę samochodową  w wywrotki. Są to maszyny, które posiadają możliwość samoczynnego rozładunku materiału dzięki temu, że dysponują otwieraną do tyłu lub na bok skrzynią ładunkową. Na rynku dostępne są też modyfikacje standardowego systemu rozładunku z otwieranymi burtami po trzech stronach pojazdu.  Wysoko wydajny system hydrauliczny wywrotek oraz stabilne siłowniki, niezależnie od modelu powodują, że rozładunek towaru jest szybki, precyzyjny i profesjonalny.

Najpopularniejsze modele wywrotek.

Wywrotki dostępne są w konstrukcjach dwu- trzy- oraz czteroosiowych. Te ostatnie charakteryzuje najwięcej zalet, ponieważ mogą one posiadać napęd na wszystkie koła. Osie działają w różnych konfiguracjach w zależności od modelu auta i dostosowane są do ciężkich warunków terenowych. To pojazdy o dużej trwałości, mocy i imponujących osiągach na placach budowy. Do tego współcześnie najnowocześniejsze wywrotki naszpikowane są elektroniką, dzięki czemu praca za jej kierownicą staje się komfortowa, dokładna i jednocześnie bezpieczna.

Praca w trudnym terenie

Wywrotki z napędem na cztery osie umożliwia pracę w trudnym terenie i gwarantują dostarczenie towaru nawet na najbardziej grząski plac budowy bez ryzyka uwięźnięcia samochodu i opóźnienia prac budowlanych. Ponadto są to samochody o dużej ładowności średnio od 17 do 20 ton, dlatego mają tę zaletę, że dostarczają znaczną ilość kruszywa lub gruzu na teren budowy w krótkim czasie ograniczając koszty transportu. Warto zauważyć, że manewrowanie wywrotką jest łatwiejsze niż innymi pojazdami ze względu na bardziej zwartą strukturę i niezależny napęd.

Niestety jest to samochód, którego obsługa może być kosztowna i wymaga dodatkowych uprawnień pracowników. Wydaje się jednak, że korzyści płynące z tego, jak wywrotki 4-osiowe usprawniają pracę na budowie, przewyższają koszt, jaki należy ponieść. Na terenie Łodzi, Aleksandrowa, Pabianic i Zgierza wywozem odpadów budowlanych z wykorzystaniem wywrotek 4-osiowych zajmuje się nasza firma.