Skip to main content

Przeprowadzanie prac remontowo-budowlanych wiąże się z powstawaniem dużej ilości odpadów. Należy pamiętać, że takie pozostałości nie mogą być traktowane, jak standardowe śmieci. Przeciwnie, muszą być składowane, a następnie utylizowane w odpowiedni, zgodny z wymaganiami polskiego prawa sposób. Aby dopełnienie tego obowiązku było możliwe, a także wygodne, warto skorzystać z opcji wypożyczenia kontenerów dedykowanych do odpadów, takich jak gruz, czy pozostałości mebli. O czym należy jednak pamiętać przed skorzystaniem z takiej pomocy? I na jaki okres można wypożyczyć kontener? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Kontenery na odpady – co warto o nich wiedzieć?

Wypożyczanie, a także wywóz gruzu kontenerami to główny profil działania naszej firmy, która już od wielu lat świadczy wysokiej jakości usługi. Jako zespół z doświadczeniem oferujemy naszym klientom różnej wielkości kontenery na odpady budowlane, ale także na odpady przemysłowe, takie jak np. pozostałości azbestu. Nasze kontenery mogą służyć także do wywozu mebli, czy innych przedmiotów o niestandardowych rozmiarach.

Ponieważ potrzeby naszych klientów przez cały czas się zmieniają, nasza oferta też ulega modyfikacjom i dopasowaniu do aktualnej sytuacji. Działamy kompleksowo, co oznacza, że pomagamy na różnych etapach prac, a nasze usługi wyróżniają się wysoką jakością. Cechuje nas także terminowość, dyspozycyjność i elastyczność, czyli cechy dzięki którym współpraca z nami przebiega bez najmniejszych zastrzeżeń.

Na jaki okres można wypożyczyć kontener?

Skoro wypożyczanie kontenerów ma tak wiele zalet, powstaje pytanie: przez jaki okres można korzystać z takich usług? Okazuje się, że nie istnieją sztywne ramy, których należy się trzymać. Nasza firma dysponuje dużą ilością różnego rodzaju pojemników i kontenerów, które pozostają do dyspozycji naszych klientów. Rozumiemy, że prace remontowo-budowlane mogą przybrać nieoczekiwany obrót, dlatego pozostajemy elastyczni, co do szczegółów współpracy. Co więcej, współdziałamy nie tylko z odbiorcami indywidualnymi, ale także z firmami, które zajmują się dużymi, czasochłonnymi inwestycjami. Często zdarza się, że proces, który miał trwać kilka tygodni przeradza się w kilkumiesięczne zadanie, wymagające stałego wykorzystania jednego lub kilku kontenerów. Właśnie dlatego kluczowe wartości to dla nas komunikacja i elastyczność, tak by obie strony były w pełni zadowolone.

Jak więc ustalić czas, który będzie nam potrzebny na wywiezienie odpadów budowlanych? Warto mieć w pamięci fakt, że gruz i inne pozostałości są tworzone na każdym etapie prac. Nie należy więc z góry zakładać, że kontener będzie wykorzystywany jedynie na samym początku, w czasie usuwania pozostałości po dawnym wystroju, albo na samym końcu, przed finalnym oddaniem inwestycji. Jeśli jednak masz wątpliwości i pytania dotyczące tego, na jaki czas wypożyczyć kontener, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednią opcję.  

Oprócz pomocy specjalistów przygotowaliśmy dodatkowe udogodnienia, które sprawiają, że jako firma jesteśmy polecani przez szerokie grono klientów. Oto niektóre z nich:  

  • zapewniamy profesjonalną obsługę: wystawiamy wszelkie niezbędne dokumenty, w tym kartę przekazania odpadów, czy fakturę VAT,
  • dajemy możliwość wygodnego zamawiania online z bezpiecznymi płatnościami Przelewy24,
  • gwarantujemy profesjonalną obsługę logistyczną: przyjeżdżamy po kontener zawsze w umówionym dniu i wstawiamy kontener do czterdziestu ośmiu godzin od zgłoszenia.