Skip to main content

Własny ogród daje niewątpliwie wiele satysfakcji, wymaga jednak równie wiele pracy. Niektórym osobom nie przeszkadza ogród „żyjący własnym życiem”, trochę dziki, w którym raz na jakiś czas przytną trawę. Spora większość mieszkańców domów jednak woli aranżować swój ogród w każdym calu, aby był odzwierciedleniem ich marzeń. Często, gdy kupujemy nowy dom, w ogrodzie jest naprawdę mnóstwo rzeczy do zrobienia. Problematyczne może wydawać się pozbycie chociażby starych krzewów czy drzewek. Jednak to tylko złudzenie. Na odpady zielone można zamówić specjalny kontener.

Wywóz odpadów zielonych

Większość z nas wie o tym, że na gruz i opady budowlane zamawia się specjalny kontener, który wywiezie je do zakładu, w którym zostaną one poddane recyklingowi. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o odpady zielone. Firmy oferujące kontenery na odpady mogą odebrać od nas również śmieci pozostałe po pracach ogrodowych, tzn. liście, skoszoną trawę, krzaki, krzewy, kwiaty, gałęzie czy drzewka. Do kontenera mogą trafić też pędy, korzenie, chwasty czy łodygi. Dozwolone jest także wrzucenie warzyw i owoców, jednak bez cytrusów. W kontenerze mogą znaleźć się tylko wyżej wymienione odpady zielone, nie wolno do niego wrzucać innych odpadów. Odpady zielone, w przeciwieństwie do gruzu czy styropianu nie są odpadem trudnym do zagospodarowania. Po odebraniu ich od klienta zazwyczaj poddaje się je kompostowaniu. W ten sposób zyskują drugie życie, jako zdrowy, naturalny nawóz.

Jak zamówić kontener?

Kontener najlepiej zamówić w doświadczonej firmie oferującej wywóz odpadów. Wystarczy poinformować pracownika o szacowanej ilości i wielkości odpadów. Podpowie on nam, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzi się mały kontener, czy może lepiej zamówić coś o większych gabarytach. Kontener najlepiej jest zamówić na dzień, w którym odświeżanie ogrodu dobiegnie końca, by w miarę sprawnie przerzucić wszystkie zebrane odpady do pojemnika. Gdy zapełniony kontener zabierze ciężarówka, będziemy mogli skupić się na aranżowaniu ogrodu od nowa.