Skip to main content

Odpadowe materiały ceramiczne zaliczają się do grupy materiałów odpadowych budowlanych i rozbiórkowych, czyli odpadów, powstałych w wyniku prowadzenia drobnych robót, które nie wymagają pozwolenia na budowę. Do tego typu odpadów zaliczymy także:

  • gruz betonowy i ceglany
  • pobite szyby
  • ramy okienne
  • tapety
  • wykładziny

Jeśli właśnie skończyłeś remont i na twoim podwórku lub balkonie zalega gruz, z którym nie wiesz, co zrobić, przeczytaj nasz wpis. Dzięki niemu pozbędziesz się gruzu szybciej niż myślisz!

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  

Jeśli dysponujesz własnym transportem i samochodem, jednym ze sposobów na pozbycie się odpadowych materiałów ceramicznych jest zawiezienie ich do miejskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Punkty takie otwarte są w różnych godzinach i w różnych dniach tygodnia, jednak zazwyczaj odpady można zawozić do nich przez cały tydzień, w godzinach od 08:00 do 16:00.

Aby zorientować się, gdzie na naszym terenie znajduje się najbliższy taki punkt, najlepiej jest wejść na stronę gminy.

Wyspecjalizowane firmy

Możemy także poradzić sobie samodzielne z odpadami materiałowymi ceramicznymi, zamawiając usługi wyspecjalizowanej firmy, zajmującej się wywozem odpadów.

Co bardzo istotne, firmy takie zajmują także wywozem pozostałego materiału odpadowego.

Firmy te dysponują specjalnymi kontenerami na odpady komunalne. Są wytrzymałe i wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal. W celu wzmocnienia ich wytrzymałości są dodatkowo cynkowane ogniowo. Ponadto kontenery takie są odporne na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne.

Łatwe w obsłudze, zaopatrzone zostały w równoważone sprężyny, a pochylenie ich boków zapewnia łatwiejszy rozładunek. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników wyposażone zostały także w specjalne listwy, chroniące przed wypadkami.   

Segregacja odpadów, w tym dzielenie ich na odpadowe materiały ceramiczne, jest niezwykle istotna dla utrzymania czystości środowiska. Pamiętajmy, by nie zaśmiecać go i nie przyczyniać się do jego dalszej degradacji.