Skip to main content

Usuwanie gruzu do dedykowanego kontenera jest obowiązkiem każdej osoby przeprowadzającej remont mieszkania czy domu. Kontener na gruz zamawia się w firmie, która odbierze od nas gruz, a następnie zajmie się jego recyklingiem. W przypadku remontu domu podstawienie kontenera na posesję zazwyczaj nie jest problematyczne. Ekipa remontowa może łatwo spakować gruz z worki i wrzuć je do kontenera stojącego tuż obok wejścia. Jak jednak radzą sobie ekipy remontujące mieszkania na wysokich kondygnacjach lub dachy domów? Oprócz kontenera na gruz wynajmują też rękawy zsypowe.

Budowa rękawa zsypowego

Rękaw zsypowy wykonany jest z polietylenu PE-HD, który charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia. Konstrukcja składa się z połączonych ze sobą elementów, dzięki czemu można dopasować długość rękawa do potrzeb, dodając lub odejmując kolejne fragmenty. Rękaw montuje i demontuje się bardzo szybko, jednak mimo to jest on bardzo stabilny. Wrzucony do niego gruz trafia prosto do kontenera, bez potrzeby znoszenia go w workach przez kilka pięter. Spadający rękawem gruz nie zagraża nikomu, prace spełniają normy BHP. Dodatkową zaletą jest to, że gruz nie pyli się i nie brudzi wszystkiego wokół.

Kiedy ekipy sięgają po rękawy zsypowe?

Rękawy zsypowe są niezastąpione przy pracach na wysokich kondygnacjach. Zarówno podczas remontów, jak i wszelkiego rodzaju budów. Rękaw da się zamontować nawet na rusztowaniu, co zdecydowanie ułatwia prace robotnikom. Rękawy często wynajmuje się też do prac przy domach jednorodzinnych, gdy naprawia się dach lub komin. W razie potrzeby rękawem do odrębnego kontenera można usuwać też resztki materiałów budowalnych, odpady budowlane, a niektórzy wykorzystują je też do bezpiecznego usuwania śniegu. Co ciekawe, rękawy zsypowe do gruzu można wynająć. Osoby, które planują remont swojego mieszkania na wysokim piętrze, zamawiając kontener na gruz, powinny wziąć pod uwagę także wynajęcie rękawa.