Skip to main content

Właściciele działek letniskowych wiedzą, że raz na jakiś czas wymagają one gruntownego remontu. Aby wyjazd na działkę budził radość, zarówno domek, jak i jego okolica powinny być schludne, zadbane i zaaranżowane w sposób miły dla oka. Aby jednak na posesji zapanował ład, trzeba niestety zacząć od chaosu.

Bez kontenera ani rusz

Do przeprowadzenia wszystkich prac niezbędne będzie zamówienie kontenera na odpady. Firma świadcząca usługi wynajmu tego typu sprzętu postawi kontener na śmieci na naszą działkę lub w jej bliską okolicę i odbierze go w wyznaczonym terminie. Do kontenera możemy wyrzucać dosłownie wszystkie odpady remontowe. Mogą do niego trafić zarówno śmieci z remontu domu: resztki papy, płyt kartonowo-gipsowych, gruz czy stara boazeria, jak również zniszczone meble, niesprawny sprzęt RTV i AGD oraz skute kafelki i armatura. To jednak nie wszystko. Jeśli razem z domem zamierzamy doprowadzić do porządku ogród, kontener może okazać się do tego równie niezbędny. Oprócz zwykłych śmieci budowlanych mogą bowiem do niego trafić rzeczy takie jak kamienie, gałęzie, karpy, żwir, piach czy stare meble i zabawki ogrodowe. Dzięki kontenerowi śmieci wyrzucamy szybko do jednego miejsca, zamiast szukać okolicznych punktów odbioru nietypowych śmieci, do których musielibyśmy je na raty wywozić.

Co się dzieje z pełnym kontenerem?

Gdy już zapełnimy kontener, a opróżnimy działkę z odpadów, możemy zabrać się za urządzanie jej na nowo. Co jednak dzieje się dalej z kontenerem? Firma, od której go wynajęliśmy, przyjedzie po niego i zabierze z naszej posesji. Śmieci trafiają do zakładu, który zajmie się ich recyklingiem i utylizacją. Niewiele osób wie o tym, że gruz da się ponownie wykorzystać do budowy nowych budynków. Z elektrośmieci odzyskuje się wiele podzespołów i metali, które otrzymują nowe życie. Profesjonalne linie recyklingowe wsparte ludzkimi rękami dokładnie posortują śmieci i odzyskają z nich to, co się da, by ich jak najmniejsza ilość trafiła na wysypisko.