Skip to main content

Niejednokrotnie prace budowlano-remontowe muszą być przeprowadzane na wysokich kondygnacjach budynku. Pojawia się wtedy problem dotyczący sposobu wydajnego transportu pozostałości materiałów budowlanych na dół tak, aby nie zanieczyścić niższych kondygnacji i nie stwarzać niebezpieczeństwa dla pracowników i osób postronnych. Wyrzucanie gruzu przez okno wprost do kontenera jest nielegalne i grożą za nie wysokie kary, natomiast noszenie materiału po schodach mało wydajne.

Wypożyczenie rękawa budowlanego

Najprostszym rozwiązaniem dla takiej sytuacji jest zakup lub wynajęcie rękawa zsypowego, który umożliwia przeprowadzenie remontu z zachowaniem zasad BHP. Jeżeli prace są jednorazowe i nie ma konieczności użytkowania rękawa w dużej częstotliwości, warto skorzystać z usług firm budowlanych zajmujących się wypożyczaniem i instalacją tego typu sprzętu, zamiast kupować rękaw.

Rękawy zsypowe składają się z segmentów dlatego są proste w montażu i transporcie na miejsce budowy, a ich długość dostosowywana jest do wysokości kondygnacji. Mogą być przytwierdzane zarówno do okna jak i rusztowania, dzięki temu, że są wyjątkowo lekkie. Dodatkowo wytrzymała konstrukcja zabezpiecza rękaw przed uszkodzeniami mechanicznymi i klinowaniem się materiału wewnątrz podczas pracy. Renowacja budynku z wykorzystaniem rękawa staje się łatwa, wydajna i komfortowa oraz wpływa na ochronę zdrowia osób zatrudnionych ze względu na ograniczenie zapylenia pomieszczeń. Ponadto nie stoi nic na przeszkodzie, aby używać jednego rękawa na kilku kondygnacjach jednocześnie.

Koszt wypożyczenia rękawa budowlanego

Rękawy budowlane oferowane są przez wiele firm i wypożyczalni, dlatego nie należy martwić się kosztem, jaki poniesiemy za jego wynajem. Oferty są konkurencyjne, a wielobranżowe firmy niejednokrotnie oferują doradztwo z zakresu utylizacji materiałów poremontowych. Warto więc zapoznać się z szeroką ofertą dostępną na rynku ułatwiając  tym samym pracę i zwiększając efektywność remontu.