Skip to main content

Kontenery od lat wykorzystywane są w zakładach przemysłowych jako wielkogabarytowe pojemniki na odpady. Mają one bardzo wiele zalet, ale przede wszystkim pozwalają na gromadzenie i wygodny transport dużej ilości śmieci o większych gabarytach. Takie pojemniki można też wynająć na okres remontu.

Powszechne zastosowanie kontenerów

Metalowe pojemniki w wielu rozmiarach już od lat wykorzystywane są do różnych celów. Przeciętnemu człowiekowi kontenery kojarzą się główne z pojemnikami na śmieci, które stoją na lokalnych osiedlach albo w dużych zakładach produkcyjnych. Im więcej odpadów produkuje firma, tym większych potrzebuje pojemników.

Kontenery są często stosowane również w branży transportowej. Doskonale sprawdzają się podczas przewożenia drobnych przedmiotów. Metalowe pojemniki można przystosowywać też do pełnienia funkcji mieszkalnych, biurowych, sanitarnych i gospodarczych.

Pomimo tak wielu zastosowań najpopularniejszym i zarazem najbardziej uniwersalnym jest transport odpadów. Dzięki specjalnym konstrukcjom wyposażonym w pochyłe boki lub otwierane grodzie, kontenery na gruz i śmieci można łatwo przewozić specjalnymi samochodami z dźwigiem i równie szybko opróżniać.

Zalety transportu śmieci w kontenerach

Wykorzystanie metalowych pojemników i ich dużej pojemności do gromadzenia i przewozu śmieci oraz odpadów budowlanych wiąże się z wieloma korzyściami. Najważniejsze to:

  • możliwość jednorazowego zgromadzenia dużej ilości odpadów sprzyja obniżeniu kosztów transportu,
  • duża rozpiętość pojemności, od 1 do 34 m3, która pozwala na dostosowanie pojemnika do potrzeb gospodarstwa, firmy, remontu czy wyburzania domu,
  • wielkość kontenerów, która sprzyja wyrzucaniu do nich przedmiotów o większych gabarytach – dzięki temu w okolicy śmietnika nie gromadzą się stare meble i inne śmieci,
  • możliwość zachowania porządku oraz ochronienia przed zniszczeniem trawnika czy rabat ogrodowych,
  • możliwość łatwego opróżnienia piwnic i wygospodarowania miejsca na inne przedmioty.

Warto podkreślić, że kontener na gruz podczas remontu z usługą jego wywiezienia to sposób na pozbycie się odpadów budowlanych w zgodzie z prawem. W wielu sytuacjach wynajęcie kontenera zapewnia też wymierne korzyści materialne, zwłaszcza jeśli odpady wymagają utylizacji i trzeba je wywieźć na własny koszt.