Skip to main content

Każda budowa, a nawet niewielki remont mieszkania, powoduje powstanie olbrzymiej ilości gruzu oraz innych, poremontowych odpadów. Receptą jest skorzystanie z usług odpowiedniej firmy, która zajmuje się wywozem gruzu oraz wynajmem kontenerów. Wśród nich znajdą się zarówno te duże, jak i mniejsze. Aby nie pogubić się w nazwach i wymiarach, skorzystaj z naszego przewodnika.

Małe kontenery

Małe kontenery na gruz to przede wszystkim kontenery odkryte, w typie mulda, o pojemności 2m3. Przeznaczone są do wywozu niewielkich ilości gruzu i odpadów pobudowanych:

  • drewna
  • tworzywa
  • gruzu
  • folii

Ich największą zaletą będzie zajmowanie przez nie małej powierzchni i możliwość postawienia ich na chodniku lub pod klatką. Doskonale nadają się do wąskich przejść czy do niewielkich remontów w starych kamienicach.

Kolejnym rodzajem małych kontenerów na gruz będą odkryte kontenery typu mulda o pojemności 3m3. Te, oprócz wywozu gruzu, nadają się także do wywozu odpadów budowlanych i do składowania sypkich materiałów, takich jak ziemia.

Do małych kontenerów możemy zaliczyć także zakryte kontenery typu mulda o pojemności 5m3. Te najlepiej nadawać się będą do przechowania lekkich odpadów na terenie placu budowy, takich jak styropian, folia, makulatura.

Średnie kontenery

Jeśli mały kontener nie pomieści całego gruzu, wówczas może okazać się konieczne wynajęcie kontenera w średnim rozmiarze.

Tutaj też najlepsze będą kontenery w typie mulda. Do wyboru będziemy mieli trzy wielkości: o pojemności 6m3 do składowania odpadów budowlanych i gruzu oraz wywozu papy i o pojemności 7m3. Kontenery o pojemności 8m3 najczęściej wykorzystywane są podczas inwestycji firm budowlanych.

Duże kontenery

Duże kontenery to kontenery typu LV o pojemności 14m3 oraz 36m3, przeznaczone przede wszystkim do wielkogabarytowych odpadów komunalnych i lekkich odpadów organicznych, liści i gałęzi.

Pamiętajmy, aby korzystać z usług jedynie renomowanych firm, gdyż wówczas będziemy mieli gwarancję terminowego wykonywania zamówionych usług.