Skip to main content

Regularne usuwanie gruzu z miejsca budowy ułatwia prace remontowe. W przypadku prac na wyższych kondygnacjach niezbędne mogą się okazać zsypy budowlane, które umożliwiają bezpieczne usunięcie gruzu.

Zastosowanie zsypów

Zsypy do gruzu stosuje się do prac takich jak rozbiórka dachów, zsypywanie gruzu i śmieci, prace remontowe i wykończeniowe oraz zsypywanie śniegu. Na rynku dostępne są zsypy, które zbudowane są z segmentów, które można ze sobą łączyć. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie pożądanej długości. Całość konstrukcji stabilizowana jest za pomocą łańcucha, dzięki czemu rękawy charakteryzują się dużą stabilnością. Produkowane są z tworzywa sztucznego, które cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu rękawy zsypowe spełniają normy BHP. Należy też dodać, że dzięki zastosowaniu zsypów zmniejsza się zapylenie powietrza, a gruz trafia dokładnie w miejsce przeznaczone do kontenera. Dzięki temu możliwe jest zachowanie czystości przy wysypywaniu gruzu. Zsypy  sprawdzają się w otworach okiennych, na rusztowaniach, w pozycji pionowej czy przy stropach w pozycji poziomej.

Wynajem zsypów budowlanych

Nie każda firma budowlana dysponuje własnymi zsypami, ponieważ ich przechowywanie jest kłopotliwe i nie zawsze zachodzi potrzeba ich używania. W razie konieczności dobrze jest taki zsyp wynająć. Z pewnością usprawni on pracę na budowie i zapewni bezpieczeństwo pracy.  Rękawy zsypowe do gruzu charakteryzują się prostą konstrukcją, dzięki czemu ich montaż oraz demontaż jest bardzo łatwy. Cena uzależniona jest od rodzaju zsypu i czasu, na który zostaje on wynajęty. Jeśli decydujemy się na wynajęcie rękawa zsypowego, to watro też rozważyć zamówienie kontenera, do którego będzie trafiał gruz. Dzięki temu będziemy mieć zapewniony jego wywóz. Dzięki połączeniu tych dwóch usług zyskujemy na czasie. Dodatkowo firma Sawo Gruz zapewnia bezpłatny transport w przypadku wynajmu zsypu wraz z kontenerem na gruz.